Rescue Boat x
https://holiday-boat.com/en/rescue-boat/
Isma - Holiday Boat Group Skip to main content

 Inteligentny System Wielopoziomowego Zarządzania

Nasz katamaran wyposażony jest w nowoczesny inteligentny system zarządzania ISMA, który może być obsługiwany za pomocą multimedialnego tabletu lub telefonu z dowolnego miejsca na Ziemi, poprzez w pełni szyfrowane połączenie internetowe.

Możecie Państwo również mieć podgląd obrazu i dźwięku na swoim telefonie z 8 kamer IP zainstalowanych na statku, w których można ustawić powiadomienia w przypadku wykrycia ruchu w określonych przez Państwa strefach. Istnieje także możliwość lokalizacji jednostki poprzez GPS.

„I.S.M.A.”

Zasada działania

„System zarządzania jednostką pływającą, zwłaszcza katamaranem”.

 

Przedmiotem wynalazku jest  zintegrowany, inteligentny system zarządzania funkcjonowaniem jednostki pływającej, zwłaszcza katamaranu, posiadający zdolność samo uczenia polegający między innymi na samodzielnym optymalizowaniu parametrów pracy jednostki w takich obszarach jak wykorzystanie energii elektrycznej i cieplnej, doboru szybkości i czasu pokonania zadanej trasy, stabilizacja pokładu i zachowanie poziomu niezależnie od  warunków atmosferycznych, stanu akwenu i ilości pasażerów w tym osób niepełnosprawnych znajdujących się na wózkach.

W systemie wykorzystany zostanie Internet, który ułatwi samodzielną jego pracę. Niemniej jednak ze względów bezpieczeństwa przewidziano trzy poziomy weryfikacji decyzji podejmowanych przez system oraz szereg zabezpieczeń z możliwością przejścia na ręczne sterowanie. System dzięki takim rozwiązaniom, podejmować będzie w miarę upływu czasu coraz trafniejsze decyzje.

Dzięki ISMA w każdej chwili mają Państwo dostęp również do wszelkich informacji dotyczących mediów na pokładzie:

  • paliwo
  • woda szara
  • woda czysta

oraz:

  • stan naładowania Akumulatorów
  • temperatura
  • wilgotność
  • jakość powietrza (ilość bakterii)