Rescue Boat x
https://holiday-boat.com/en/rescue-boat/
Silniki do jachtu, statku - Napędy - Holiday Boat Group Skip to main content

Napęd statku

Może trudno w to uwierzyć, ale jeszcze niespełna 240 lat temu statki posiadały napęd wiosłowy. Taki sposób napędzania maszyny nie był zbyt praktyczny i w ciągu następnych lat unowocześniano go.

Nasze napędy

Holiday Boat – napędy

Dziś prym wiedzie napęd elektryczny, hybrydowy oraz oparty na odnawialnych źródłach energii, generujący wielką moc oraz przyjazny dla środowiska. Nic więc dziwnego, że Holiday Boat Group z powodzeniem wprowadza w życie najnowsze systemy napędów.

Budując nasze katamarany, korzystamy obecnie z czterech rozwiązań:

● napędu wodorowego,

● napędu elektrycznego,

● napędu hybrydowego,

● napędu quatroo energy.

Jednocześnie bardzo ważną kwestią poza wydajnością napędu jest dla nas także niska emisyjność i zmniejszenie kosztów eksploatacji. Nasze napędy spełniają wszelkie normy (w tym rygorystyczną normę dotyczącą emisji spalin Stage V).

Podejmujemy się montażu naszych napędów na innych jednostkach, które posiadają nasi Klienci. W ten sposób jesteśmy w stanie unowocześnić każdy katamaran. Zastosowanie innowacyjnych technologii pozwala także na gruntowną przebudowę statku z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów, co nie tylko wpływa na poprawę estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa podczas podróży.

Poza montażem najnowszego napędu quartoo energy stawiamy także na tradycyjne rozwiązania, wszystko zależy bowiem od modelu statku, z jakim mamy do czynienia.

Czasami wystarczy agregat prądotwórczy a innym razem dodatkowe doładowanie w postaci np. baterii solarnych.

Tworzymy katamarany od pasażerskich po apartamenty i domy na wodzie. Im potężniejsze jednostki, tym większe oczekiwania względem silnika, który może posiadać dwa a nawet cztery napędy.

Technologie napędu katamaranów w pełni opartych na energii odnawialnych źródeł energii to już nie tylko pieśń przyszłości, ale coraz bardziej realne rozwiązanie.

W Holiday Group Boat wprowadzamy innowacje w życie. Nasza jednostka badawcza pracuje nad stworzeniem własnego, niskotemperaturowego ogniwa wodorowego. Już teraz natomiast wprowadziliśmy w życie autorski napęd oparty na czterech niezależnych źródłach energii — QUATROO ENERGY.