Rescue Boat x
https://holiday-boat.com/en/rescue-boat/
Spawanie MIG, MAG, MMA, TIG - Usługi spawalnicze - Holiday Boat Group Skip to main content

Spawanie

Stosowane przez nas metody spawalnicze znajdują zastosowanie nie tylko w stoczniach, ale także w różnych gałęziach przemysłu ciężkiego. Gwarantujemy rzetelnie wykonaną pracę i mocną konstrukcję!

Zaufaj specjalistom!

Jesteśmy liderem polskiego rynku luksusowych katamaranów i wiodącym producentem jednostek z innowacyjnym napędem wodorowym. Specjalizujemy się w projektowaniu i budowie wymarzonych statków, a także świadczymy usługi, w których zakres wchodzą:

● serwis,

● montaż napędów,

● przebudowa statków,

● spawanie.

Inwestujemy w najnowocześniejsze materiały i urządzenia oraz zaawansowane technologie, które dają nam dostęp do innowacyjnych rozwiązań, a także pozwalają poszerzyć posiadaną wiedzę i zdobyć nowe doświadczenie. Dzięki temu jesteśmy w stanie podjąć się każdego, konstrukcyjnego zadania tak, aby przybliżyć naszych Klientów do realizacji ich marzeń!

Wieloletnie doświadczenie

Oferujemy następujące metody spawania:

● MIG, MAG, MMA oraz TIG,

● spawanie konstrukcji aluminiowych, stalowych, a także nierdzewnych,

● spawanie metali niezależnych oraz ich stopów.

Stosowane przez nas metody spawalnicze znajdują zastosowanie nie tylko w stoczniach, ale także w różnych gałęziach przemysłu ciężkiego. Gwarantujemy rzetelnie wykonaną pracę i mocną konstrukcję!

Metoda łączenia elementów ma ogromne znaczenie dla trwałości oraz szczelności konstrukcji. Łatwo domyślić się, że w przypadku łodzi jest to jeszcze ważniejsze. Dlatego stosujemy wyłącznie sprawdzone, nowoczesne i wysokogatunkowe usługi spawalnicze. Nasi klienci otrzymują dokładnie to, czego potrzebują dla zapewnienia bezpiecznej podróży statkiem, a także innymi jednostkami.

Usługi spawalnicze w ofercie Holiday Boat

Posiadamy rozbudowany warsztat, w którym znajdują się wysokiej jakości narzędzia. Dzięki nim oraz kompetentnym pracownikom jesteśmy w stanie zapewnić spawanie TIG, MAG czy MIG w najlepszym możliwym wykonaniu. Podejmiemy się każdego wyzwania.

Czytaj więcej

Chociaż głównym obszarem naszej działalności są jednostki pływające (łodzie, statki, katamarany i tym podobne), to stocznia Holiday Boat przyjmie też zlecenia dotyczące pozostałych gałęzi przemysłu, a zwłaszcza ciężkiego. Spawanie laserowe umożliwia bowiem uzyskanie najwyższej precyzji oraz trwałości spoin, które znajdą swoje zastosowanie przy produkcji samochodów, samolotów, a nawet modułów fotowoltaicznych. Pod tym względem nasze usługi spawalnicze nie mają żadnych ograniczeń.

Pracujemy na każdym materiale. Aluminium, stal i jej stopy, a także inne odmiany nadają się idealnie do łączenia metodą spawalniczą, w tym laserową.

Spawanie TIG, MIG, MAG oraz MMA

Z powodzeniem połączymy ze sobą elementy przy użyciu trzech najpopularniejszych metod. Mowa o TIG, MAG oraz MIG. Wybór pomiędzy nimi zależy od efektów, jakich oczekuje klient.

Aluminium łączone poprzez MIG wymaga użycia gazu chemicznie obojętnego jako osłony. Może to być np. hel lub argon. Spawanie MIG dobrze sprawdza się też w przypadku miedzi, magnezu oraz pozostałych metali nieżelaznych.

Spawanie MAG potrzebuje z kolei gazu chemicznie aktywnego jak CO2. Metodę stosuje się do stali konstrukcyjnych niestopowych, niskostopowych, a także wysokostopowych. Poza tym MAG przypomina wyżej wymieniony proces.

Wśród najpopularniejszych sposobów łączenia aluminium znajduje się jeszcze TIG. Powoduje ono łuk elektryczny, który stapia ze sobą materiały. W efekcie spawanie TIG wytwarza wysokiej jakości spoinę, która nie wymaga czyszczenia i nie ma żadnych wytrąceń.

Oprócz tego oferujemy usługi MMA. To najstarszy sposób łukowego wykonywania spoin, która cechuje się przy okazji uniwersalnością. Laserowe spawarki przydadzą się zaś przy detalach i projektach o niewielkiej skali.

Cennik spawania aluminium

Koszt usługi obliczamy na podstawie kilku czynników. Najbardziej liczy się wielkość zamówienia, stopień skomplikowania projektu, stosowane metody, a także rodzaj obrabianego materiału. Spawanie aluminium jest więc ściśle dostosowane do potrzeb klienta. To gwarancja otrzymania fachowej realizacji w możliwie najniższej cenie.

Aby dowiedzieć się więcej o cenniku spawania laserowego i sposobach wykonania, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi przedstawicielami. Nie tylko odpowiedzą na każde pytanie, ale też doradzą najkorzystniejsze rozwiązania w zakresie usług spawalniczych.