Rescue Boat x
https://holiday-boat.com/en/rescue-boat/
Silnik elektryczny do jachtu, statku - Napęd elektryczny - Holiday Boat Group Skip to main content

Napęd elektryczny

Rozwój technologiczny pozwolił nam na wprowadzenie nowoczesnego silnika elektrycznego, który jest zasilany za pomocą baterii.

Zero emisji

Silniki spalinowe jako napęd w jednostkach pływających nie cieszą się dziś dużym uznaniem i są zastępowane coraz to nowszymi rozwiązaniami technologicznymi, mającymi na celu redukcję emisji CO2 i pyłu do atmosfery, tańszą eksploatację i możliwość długiego oraz spokojnego rejsu katamaranem.

Nie jest to łatwe rozwiązania, zwłaszcza że dziś projektuje się i buduje coraz potężniejsze jednostki – katamarany pasażerskie takie jak chociażby nasz Sun Deck 63 H2, który może zabrać na swój pokład nawet 180 pasażerów, czy przestronny Holiday Hauseboat o znacznej powierzchni użytkowej. Takie jednostki potrzebują większej mocy i niezawodności, a jeszcze do niedawna zapewniały ją silniki spalinowe…

Czy to zatem możliwe, aby wymienić tak powszechny olej czy paliwo i zastąpić go czymś innym? Nie tylko możliwe, ale także o wiele korzystniejsze! Rozwój technologiczny pozwolił nam na wprowadzenie nowoczesnego silnika elektrycznego, który jest zasilany za pomocą baterii. Dodatkowo takie baterie mogą być przystosowane do ładowania solarnego, co pokazuje, jak z powodzeniem można łączyć innowacje z odnawialnymi źródłami energii.

Do na najważniejszych zalet silnika elektrycznego w jednostce pływającej należą:

  • Następny napędNapęd wodorowy

  • Następny napędNapęd hybrydowy