O firmie

Od 2011 roku zajmujemy się realizacją rejsów pasażerskich luksusowymi katamaranami, a także ich projektowaniem i budową
Związani jesteśmy z Augustowem, miastem o długoletnich tradycjach przemysłu stoczniowego. Widzę i doświadczenie przełożyliśmy na rzeczywistość. Przygotowaliśmy katamarany, który mogą być statkiem pasażerskim oraz autobusem wodnym. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań pozwala nam spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa.
 
Katamarany dopuszczone są do użytku w żegludze pasażerskiej, posiadają niezbędne odbiory Państwowej Inspekcji Pracy, Sanepidu, Polskiego Rejestru Statków, a także Żeglugi Polskiej.
Spełniliśmy wszystkie wymagania znaku bezpieczeństwa CE. Posiadamy także certyfikat CE, jako jedyni w Europie, obejmujący pokład słoneczny.
 
Nasze katamarany to miejsca nie tylko do żeglowania, podziwiania piękna przyrody, ale także możliwość organizacji szkoleń, eventów, spotkań biznesowych, czy imprez okolicznościowych. Dzięki wyjątkowej dbałości o szczegóły, wnętrza jednostek spełnią oczekiwania estetyczne nawet najbardziej wymagających osób.

Projektowanie i budowa katamaranów

Jednym z ważniejszych elementów naszej działalności jest projektowanie oraz budowa katamaranów.

Wykorzystując wieloletnie doświadczenia oraz osiągnięcia technologiczne, przygotowujemy jednostki charakteryzujące się bardzo dobrą statecznością poprzeczną. Dzięki rozwiązaniom konstrukcyjnym redukujemy zanurzenie, co pozwala naszym katamaranom na żeglugę również po płytkich wodach.

Stawiamy także na komfort podróżowania. Projektowane i budowane przez Holiday Boat jednostki, charakteryzują się podniesionym podczas żeglugi kadłubem. Dzięki temu katamaran zyskuje większą prędkość, w porównaniu do jednokadłubowców.

Projektowanie katamaranów spełniających wszystkie oczekiwania Klientów to nasz priorytet. Od początku współpracujemy z Inwestorami, dzięki czemu możemy poznać ich potrzeby, możliwości, a także gusty. Pozwala to na projektowanie jednostek wyjątkowych, spersonalizowanych w zakresie estetyki i wyposażenia. Doradzamy także w wyborze rozwiązań najkorzystniejszych pod względem użyteczności, ale także kalkulacji ekonomicznej.

Produkcja

W produkcji katamaranów stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo i jakość.

Korzystamy jedynie z materiałów uznanych producentów, które gwarantują wieloletnią trwałość i spełnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Dbamy o detale nie tylko w zakresie technologicznym, czy konstrukcyjnym, ale także w kwestii estetyki i wyposażenia.

Każdy katamaran jest budowany zgodnie z indywidualnym projektem, który uzgadniamy z Klientem na etapie wstępnym. Odpowiada on jego oczekiwaniom w zakresie funkcjonalności oraz stylu, w jakim ma być wykonany. Korzystamy z materiałów, które dedykowane są do wykorzystania na jednostkach pływających. Marynistyczny skaj, płyty wodoodporne, granit Stargate to elementy wyposażenia gwarantujące odpowiedni poziom funkcjonalności i bezpieczeństwa katamaranu.​
Dbamy także o odpowiedni komfort pasażerów. Dzięki zastosowaniu szyb z polimetakrylanu, wyposażonych w filtr UV oraz filtr podczerwieni, nawet w upalne dni w środku zachowana jest optymalna temperatura.

Projektując wnętrze katamaranu, kierujemy się zasadą ponadczasowości, nowoczesności i oryginalności. Dzięki odpowiedniemu połączeniu materiałów, faktur oraz kolorów, Klient zyskuje jednostkę o ekskluzywnym wyglądzie, wpisującym się w gust zwolenników zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych rozwiązań.